bip

Wystawa "Znikające Miasta" w Galerii Miasta Ogrodów

» Wystawa "Znikające Miasta" w Galerii Miasta Ogrodów

Wystawa "Znikające Miasta" w Galerii Miasta Ogrodów


Chaos,prowizorycznośc, niedokończenie, rozpad. Takimi słowami można by scharakteryzować przestrzeń miejską tej części Europy, w której żyjemy. Wysatwę "Znikające Miasta" Jarosława Wiślaka, która przedstawia fotografie miast śląskiej aglomeracji od 19 sierpnia można oglądać w Galerii Miasta Ogrodów przy ul. Stanisława 4 w Katowicach.

Zainteresowanie dziwnym pięknem zapomnianych dzielnic Górnego Śląska i Zagłębia, to u autora prac przedłużenie fascynacji fenomenem miasta, tutaj przede wszystkim w jego wizualnym wymiarze.

Share this

Będzie "Głośno!"

Aktualności » Będzie "Głośno!"

28\07\2013

Będzie "Głośno!"

23 sierpnia 2013. godz. 18 -29 września 2013
Galeria Sztuki Współczesnej BWA

Katarzyna Kozyra, Nam June Paik, Bruce Nauman, Ai Weiwei i kilkunastu innych artystów, dla których obraz służył poszukiwaniom dźwięku. Wystawa "Głośno!/Loud!" od 23 sierpnia w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.

Wystawa „Głośno!/Loud!”

Galeria Sztuki Współczesnej BWA

23 sierpnia – 29 września

Share this

Noc w Muzeum Górnośląskim

» Noc w Muzeum Górnośląskim

Noc w Muzeum Górnośląskim


Już po raz czwarty bytomskie Muzeum Górnośląskie bierze udział w akcji Noc Muzeów. Jeżeli szukacie pomysłu jak spędzić noc z 18 na 19 maja zapraszamy do Bytomia!

Na gości odwiedzającym Muzeum Górnośląskie czeka mnóstwo atrakcji zapoczątkowanych wernisażem wystawy prac Bolesława Biegasa.

Dział Archeologii zaprosi do poznawania wielowiekowej historii pisma w ramach przygotowanych zajęć Sekrety pisma, gdzie grafolog tworzyć będzie profile psychologiczne na podstawie charakteru pisma.

Share this

Noc Muzeów w Bytomiu

» Noc Muzeów w Bytomiu

Noc Muzeów w Bytomiu


W ramach Nocy Muzeów 2013 roku, 18 maja o godz. 18.30, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu zaprasza na otwarcie wystawy poświęconej twórczości Bolesława Biegasa (1877-1954) – rzeźbiarza, malarza i dramatopisarza.

Artysta jest jednym z czołowych przedstawicieli nurtu symboliczno-secesyjnego w europejskiej rzeźbie. Za jego życia prace te sprzedawano drożej niż dzieła Rodin`a, a recenzowali je wybitni krytycy: Guillaume Apollinaire czy Louis Vauxcelles.

Share this

Dwa tygodnie pod znakiem sztuki, ekologii i dobrej zabawy

» Dwa tygodnie pod znakiem sztuki, ekologii i dobrej zabawy

Dwa tygodnie pod znakiem sztuki, ekologii i dobrej zabawy

7 maja 2013 -20 maja 2013
Rondo Sztuki

Zapraszany na 1. Salon  art.upcykling.pl. Krzesło z papieru? Torebka z plandeki? Żyrandol z plastikowych nakrętek? A może płaszcz z ceraty? W upcyklingu nie ma granic dla wyobraźni.

Czym jest upcykling? To forma przetwarzania, pozornie nieprzydanych i zniszczonych rzeczy, zgodna z zasadami ekologii.  Rzeczy zapomniane, zniszczone, bezużyteczne, można by rzec – śmieci. Pozornie bezwartościowe. Pozornie, bo każda z nich może mieć więcej, niż jedno życie.

Share this

Wielka kraksa w Galerii Szyb Wilson

» Wielka kraksa w Galerii Szyb Wilson

Wielka kraksa w Galerii Szyb Wilson


CRASH – zderzenie, krach, trzask– tak można tłumaczyć tytuł wystawy artystów z Polski i Niemiec, która rozpocznie się 5 kwietnia w katowickiej Galerii Szyb Wilson.
Kraksa nie jest jednak przewidywana – będzie za to pozytywne zderzenie 30 różnych artystycznych osobowości, które łączy podobne podejście do sztuki.

Share this

Wystawa "Atokata" Kishina Shinoyamy

» Wystawa "Atokata" Kishina Shinoyamy

Wystawa "Atokata" Kishina Shinoyamy

21.11.2012 -20.01.2013

Japoński fotografii Kishin Shinoyama jest znany ze swojego zachwytu nad pięknem ludzkiego ciała. Tym większym zaskoczeniem jest jego zachwyt nad perwersyjnym pięknem zniszczenia. Do zobaczenia w katowickiej galerii BWA

Na dodatek zniszczenia własnego kraju. 11 marca 2011 roku trzęsienie ziemi u wybrzeży Japonii wywołało falę tsunami, która spustoszyła wybrzeże. Zginęły tysiące ludzi, a awarie reaktorów jądrowych wywołały skutki, których skali jeszcze nie znamy. W powstały w wyniku tej katastrofy pejzaż wkroczył Kishin Shinoyama i zaczął go fotografować. Jak zawsze szukając piękna.

Share this

Nowi mieszkańcy Zagłębia Ruhry w obiektywie Mischy Kuballa

» Nowi mieszkańcy Zagłębia Ruhry w obiektywie Mischy Kuballa

Nowi mieszkańcy Zagłębia Ruhry w obiektywie Mischy Kuballa

23.11.2012 -31.12.2012
Wystawa New Pott/Nowe Zagłębie

Kim są nowi mieszkańcy Zagłębia Ruhry? Co myślą o kraju, w którym przyszło im żyć? Sprawdził to znany niemiecki artysta Mischa Kuball

Mischa Kuball znany jest przede wszystkim z imponujących, świetlnych instalacji ingerujących w pejzaż miast. Jego projekt "New Pott/Nowe Zagłębie" jest zupełnie inny. Sto rodzin reprezentujących sto różnych narodowości w niemieckim Zagłębiu Ruhry zdaje w nim relacje ze swojego życia i kreśli perspektywy na przyszłość.

Share this