bip

Wystawa "Znikające Miasta" w Galerii Miasta Ogrodów

» Wystawa "Znikające Miasta" w Galerii Miasta Ogrodów

Wystawa "Znikające Miasta" w Galerii Miasta Ogrodów


Chaos,prowizorycznośc, niedokończenie, rozpad. Takimi słowami można by scharakteryzować przestrzeń miejską tej części Europy, w której żyjemy. Wysatwę "Znikające Miasta" Jarosława Wiślaka, która przedstawia fotografie miast śląskiej aglomeracji od 19 sierpnia można oglądać w Galerii Miasta Ogrodów przy ul. Stanisława 4 w Katowicach.

Zainteresowanie dziwnym pięknem zapomnianych dzielnic Górnego Śląska i Zagłębia, to u autora prac przedłużenie fascynacji fenomenem miasta, tutaj przede wszystkim w jego wizualnym wymiarze.

Share this

Śląsk w obiektywie

Aktualności » Śląsk w obiektywie

20\07\2013

Śląsk w obiektywie


1 lipca 2013r. rusza IV edycja konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku „obiektywnie śląskie” organizowanego przez stowarzyszenie „Projekt Śląsk” oraz europosła dra Marka Migalskiego.

Celem konkursu jest zaprezentowanie w obiektywie, w  ciekawy i oryginalny sposób, śląskiej kultury, tradycji, różnorodności oraz symboli charakterystycznych dla całego województwa śląskiego.
Tematem tegorocznej edycji jest hasło: „Śląsk, którego już nie ma - Śląsk, który będzie”. Uczestnicy mogą je zaprezentować w formie:

Share this

Stań pod ścianą czyli konkurs szlakiem katowickich murali.

» Stań pod ścianą czyli konkurs szlakiem katowickich murali.

Stań pod ścianą czyli konkurs szlakiem katowickich murali.


Lubisz sztukę ulicy? Znasz Katowice? Nie wychodzisz z domu bez aparatu? Stań pod ścianą i pokaż się!

Instytucja Kultury Katowice-Miasto Ogrodów zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym
w ramach trzeciej edycji Katowice Street Art Festival. Co masz zrobić?

Share this

Wielka kraksa w Galerii Szyb Wilson

» Wielka kraksa w Galerii Szyb Wilson

Wielka kraksa w Galerii Szyb Wilson


CRASH – zderzenie, krach, trzask– tak można tłumaczyć tytuł wystawy artystów z Polski i Niemiec, która rozpocznie się 5 kwietnia w katowickiej Galerii Szyb Wilson.
Kraksa nie jest jednak przewidywana – będzie za to pozytywne zderzenie 30 różnych artystycznych osobowości, które łączy podobne podejście do sztuki.

Share this

Fotografujesz? Wystartuj w konkursie Discover Europe

» Fotografujesz? Wystartuj w konkursie Discover Europe

Fotografujesz? Wystartuj w konkursie Discover Europe


Instytucja Kultury Katowice- Miasto Ogrodów zachęca wszystkich miłośników fotografii do wzięci udziału w jubileuszowej, dziesiątej  edycji konkursu Discover Europe 2013.

Share this

Fotografujesz? Zapisz się!

» Fotografujesz? Zapisz się!

Fotografujesz? Zapisz się!

22 listopada - 25 listopada

Na warsztaty "Vom Photo", które od 22 listopada w Rondzie Sztuki poprowadzi Alexander Basile & Alwin Lay z Akademia Sztuki Mediów w Kolonii

VOM PHOTO to niecodzienna okazja, by wziąć udział w międzynarodowym projekcie (Bonn, Saloniki, Katowice i in.), pokazać swoją twórczość na wystawie podsumowującej w Rondzie Sztuki (luty/marzec 2012), a być może nawet opublikować własne prace w słynnym niemieckim wydawnictwie Walther König, które wyda katalog po zakończeniu projektu.

Share this

Wystawa "Atokata" Kishina Shinoyamy

» Wystawa "Atokata" Kishina Shinoyamy

Wystawa "Atokata" Kishina Shinoyamy

21.11.2012 -20.01.2013

Japoński fotografii Kishin Shinoyama jest znany ze swojego zachwytu nad pięknem ludzkiego ciała. Tym większym zaskoczeniem jest jego zachwyt nad perwersyjnym pięknem zniszczenia. Do zobaczenia w katowickiej galerii BWA

Na dodatek zniszczenia własnego kraju. 11 marca 2011 roku trzęsienie ziemi u wybrzeży Japonii wywołało falę tsunami, która spustoszyła wybrzeże. Zginęły tysiące ludzi, a awarie reaktorów jądrowych wywołały skutki, których skali jeszcze nie znamy. W powstały w wyniku tej katastrofy pejzaż wkroczył Kishin Shinoyama i zaczął go fotografować. Jak zawsze szukając piękna.

Share this

Nowi mieszkańcy Zagłębia Ruhry w obiektywie Mischy Kuballa

» Nowi mieszkańcy Zagłębia Ruhry w obiektywie Mischy Kuballa

Nowi mieszkańcy Zagłębia Ruhry w obiektywie Mischy Kuballa

23.11.2012 -31.12.2012
Wystawa New Pott/Nowe Zagłębie

Kim są nowi mieszkańcy Zagłębia Ruhry? Co myślą o kraju, w którym przyszło im żyć? Sprawdził to znany niemiecki artysta Mischa Kuball

Mischa Kuball znany jest przede wszystkim z imponujących, świetlnych instalacji ingerujących w pejzaż miast. Jego projekt "New Pott/Nowe Zagłębie" jest zupełnie inny. Sto rodzin reprezentujących sto różnych narodowości w niemieckim Zagłębiu Ruhry zdaje w nim relacje ze swojego życia i kreśli perspektywy na przyszłość.

Share this