bip

Urodziny Miasta Kocham Katowice 2013

Aktualności » Urodziny Miasta Kocham Katowice 2013

28\08\2013

Urodziny Miasta Kocham Katowice 2013


Znamy już program tegorocznych Urodzin Miasta Kocham Katowice! Z okazji 148. rocznicy nadania Katowicom praw miejskich wystąpią mi.in takie gwiazdy jak Tomasz Stańko wraz z zespołem Camerata Silesia, Myslovitz, Marek Dyjak czy Kaliber 44.

Program Urodzin Miasta Kocham Katowice 2013
8-15 września 2013

8 września 2013 (niedziela)

CocoRosie - Galeria Szyb Wilson, godz. 20.30 (Bilety 50 zł - do nabycia w sieci ticketportal.pl i ticketpro.pl oraz w dniu koncertu)

Share this

Ekscentryczne CocoRosie rozpoczną Urodziny Miasta

Aktualności » Ekscentryczne CocoRosie rozpoczną Urodziny Miasta

05\08\2013

Ekscentryczne CocoRosie rozpoczną Urodziny Miasta

8 września 2013, godzina 20:30
Galeria Szyb Wilson

Koncert duetu sióstr Casady 8 września w Galerii Szyb Wilson da znak, że rozpoczynają się Urodziny Miasta Kocham Katowice.

Zespół CocoRosie nazwany został „objawieniem sceny art-folkowej piosenki ostatniej dekady”. Muzyka amerykańskiego duetu to połączenie eksperymentalnych dźwięków z indie rockiem, dream popem, elektroniką, a nawet hiphopem.

Share this

Będzie "Głośno!"

Aktualności » Będzie "Głośno!"

28\07\2013

Będzie "Głośno!"

23 sierpnia 2013. godz. 18 -29 września 2013
Galeria Sztuki Współczesnej BWA

Katarzyna Kozyra, Nam June Paik, Bruce Nauman, Ai Weiwei i kilkunastu innych artystów, dla których obraz służył poszukiwaniom dźwięku. Wystawa "Głośno!/Loud!" od 23 sierpnia w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.

Wystawa „Głośno!/Loud!”

Galeria Sztuki Współczesnej BWA

23 sierpnia – 29 września

Share this

SuperOgród kwitnie w Katowicach

Aktualności » SuperOgród kwitnie w Katowicach

23\07\2013

SuperOgród kwitnie w Katowicach


Aż 400 donic z kwiatami zostało posadzonych w Katowicach w ramach projektu SuperOgród.  Projekt dotychczas realizowany w Superjednostce, podczas tegorocznej- już trzeciej edycji- rozszerzył swój zasięg na inne miejsca w Katowicach.

W tym roku kwiaty Miasta Ogrodów zawitały do budynków przy ul. Sokolskiej 33, ul. Grażyńskiego 5, do kościoła parafii pw. Przemienienia  Pańskiego (ul. Sokolska), a znaczna część kompozycji kwiatowych trafiła również na Nikiszowiec, gdzie rosną na szczególnym terenie jakim jest Hospicjum Cordis.

Share this

Śląsk w obiektywie

Aktualności » Śląsk w obiektywie

20\07\2013

Śląsk w obiektywie


1 lipca 2013r. rusza IV edycja konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku „obiektywnie śląskie” organizowanego przez stowarzyszenie „Projekt Śląsk” oraz europosła dra Marka Migalskiego.

Celem konkursu jest zaprezentowanie w obiektywie, w  ciekawy i oryginalny sposób, śląskiej kultury, tradycji, różnorodności oraz symboli charakterystycznych dla całego województwa śląskiego.
Tematem tegorocznej edycji jest hasło: „Śląsk, którego już nie ma - Śląsk, który będzie”. Uczestnicy mogą je zaprezentować w formie:

Share this

Piotr Dumała jurorem festiwalu Ars Independent

Aktualności » Piotr Dumała jurorem festiwalu Ars Independent

18\07\2013

Piotr Dumała jurorem festiwalu Ars Independent


Znany twórca filmów animowanych będzie wraz m.in. z Wiktorią Pelzer jednym z jurorów oceniających filmy animowane startujące w konkursie o statuetkę Czarnego Konia tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent w Katowicach. Przegląd konkursowy odbędzie się w dniach 21-23 września w sprawdzonej podczas zeszłorocznego festiwalu przestrzeni Galerii Ateneum.

 Piotr Dumała jest cenionym autorem takich animacji, jak „Lykantropia”, „Franz Kafka” czy „Łagodna”. Na swoim koncie ma także film fabularny pt. „Las”, który otrzymał Nagrodę Specjalną Jury za „szczególne wartości artystyczne” na festiwalu w Gdyni. Współpracuje z łódzkim Studiem Filmowym Se-ma-for, wykłada m.in.

Share this

XXI Konferencja Redaktorów Gazet Akademickich

Aktualności » XXI Konferencja Redaktorów Gazet Akademickich

09\07\2013

XXI Konferencja Redaktorów Gazet Akademickich


Miło nam poinformować, że Instytucja Kultury Katowice-Miasto Ogrodów objęła honorowy patronat nad Ogólnopolską Konferencją Redaktorów Gazet Akademickich. Konferencja odbywać się będzie w Katowicahc w dniach od 3 do 6 września 2013 roku.

Konferencje Redaktorów Gazet Akademickich odbywają się już ponad 20 lat. Zgodnie z tradycją, wydarzenie to jest co roku organizowane przez inny ośrodek akademicki.

Share this

Wyniki naboru- mikrogranty czerwiec 2013

Aktualności » Wyniki naboru- mikrogranty czerwiec 2013

08\07\2013

Wyniki naboru- mikrogranty czerwiec 2013


Przedstawiamy wyniki naboru w miesiącu czerwcu w ramach programu Mikrogranty.

Przedsawiamy wyniki naboru w miesiącu czerwcu w ramach programu Mikrogranty: 

Nazwa Organizacji: Piaskowy Smok

Projekt:Projekt na rzecz Popularyzacji Kultury Żydowskiej „Be'er Miriam”

Przyznana kwota: 4.700 zł

Share this

Nadbałtyckie plaże w Katowicach

Aktualności » Nadbałtyckie plaże w Katowicach

08\07\2013

Nadbałtyckie plaże w Katowicach


Zapraszamy na wystawę dr hab. Cezarego Tomy "Piaskowe kompozycje", którą od 5 licpa można oglądać w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach przy ul. Bankowej 11a.

Artystyczna fotografia piasku -  wystawa inspirowana przemyśleniami autora o jedności człowieka i środowiska naturalnego. Piękno piasku z nadbałtyckich plaż przedstawione w naturalnej formie będącej efektem działania wiatru i fal.

Share this

Posłuchaj jak brzmią Katowice

Aktualności » Posłuchaj jak brzmią Katowice

24\06\2013

Posłuchaj jak brzmią Katowice


Park Kościuszki, Plac Miarki, Skwer przy Bibliotece Śląskiej czy Dolina Ślepiotki. To tylko niektóre z miejsc, które można "posłuchać" na Mapie dźwiękowej zielonych terenów Katowic.

Nagrania, które znalazły się na mapie to efekt warsztatów field recordingu prowadzonych przez Marcina Dymitera w ramach projektu Medialab Katowice. Na mapie znalzało się 21 miejsc z terenu Katowic.

Wszytskich utworów posłuchać można TUTAJ.

Share this